Jihoafrická republika last minute
Zájezdy Jižní afrika
Cestování hotelbusem   Úvod Zájezdy Informace Rezervace O nás Kontakt
Jižní afrika
Nosorožec
Safari Kruger
Slon
Safari Kruger
Lev
Safari Kruger
Pěší safari s gepardy
Safari s gepardy
Na lovu s gepardy
Na lovu s gepardy
Velký bílý žralok - safari na lodi
Velký bílý žralok - boat safari
Blyde River Kanon
Kaňon Blyde River
Dračí hory
Dračí hory
Amfiteatr
Amfiteátr
Tsitsikamma -pozorování velryb
Tsitsikamma-pozorování velryb

Jihoafrická republika
Swasiland
Lesotho

 • Panoramatická cesta v oblasti Mpumalanga
 • Safari a hledání velké pětky v Kruger NP
 • Tradiční Svazijské království a rezervace Malolotja
 • Pozorování zvěře v rezervaci Mkuzi
 • Lehká turistika v Dračích horách k Amfiteátru
 • Ponny trek na lesothských ponících
 • Pštrosi a ovce v Karoo
 • Pozorování zvěře a slonů v Addo NP
 • Lehká turistika v Tsitsikamma NP
 • Vysoké vápencové útesy Knysna hlavy
 • Kapské město a okolí
TermínDní Cena vč.letenky a poplatkůRezervace
19.05.2016 - 06.06.20161876.900,-Kč
06.10.2016 - 24.10.20161876.900,-Kč
Zájezdy realizujeme s českým horským průvodcem i pro 2 osoby.
Novinka : Pěší safari a lov s gepardy a potápění v kleci s Velkými bílými žraloky. Více zde

Jihoafrická republika, Swasiland, Lesotho
P O P I S

Zájezd do Jihoafrické republiky Vám umožní poznat to nejlepší čím se tato země může pochlubit.
Společně se zkušeným českým průvodcem budete objevovat krásy provincie Mpumalanga, v níž se nachází jedny z nejslavnějších klenotů Jižní afriky, včetně národního parku Kruger, jež je jedním z nejlepších na pozorování zvěře na světě. Dále kaňon řeky Blyde, Pilgrim’ s Rest a všechny rezervace divoké zvěře v provincii.
Pozadu nezůstane ani tradiční Svazijské království.
Pěší výlet do Dračích hor nám zase umožní přiblížit se k Amfiteátru, jednoho z nejhrozivějších a nejvíce vzrušujících míst na světě, díky jeho velkým a působivým skalním stěnám.

První část cesty je věnována safari a vzrušujícímu pátrání po "velké pětce", zatímco druhá část cesty nám umožní poznávat barevnou rozmanitost této země.
Budeme cestovat z Národního sloního parku Addo, jež je jedním z nejlepších míst na fotografování slonů, podél slavné Zahradní cesty, která je známá pro své vznešené vinice, botanické klenoty a nádhernou zvířenu až k Cape Point a Mysu Dobré naděje, který se pyšní impozantní scenérií, výškou útesů, drsností a nezkrocenou divokostí vody.

Jihoafrická republika - to je mimo jiné, vzrušující setkání s divokými zvířaty, malebná krajina a fascinující kultura.

Ano, to vše nás čeká na naší výpravě za dobrodružstvím a poznáním.

Jihoafrická republika, Swasiland, Lesotho
P R O G R A M

Zájezd do Jihoafrické republiky je pořádán ve velmi malé skupince 2-4 osob s profesionálním a zkušeným horským průvodcem MŠMT ČR a cestovatelem - Ing.Petrem Tillem.
Program jsme schopni operativně měnit nebo přizpůsobit v závislosti na počasí, fyzické kondici a přání skupinky.

1-2 den: Johannesburg – Mpumalanga
Přílet do Johannesburgu a ubytování. Z Johannesburgu se v brzkých ranních hodinách vydáme směrem k provincii Mpumalanga. Cesta povede nádhernými horami, průsmyky řeky a vodopády... Budeme obdivovat řeku Blyde, která se prořezává červenavými skalami, Kaňon řeky Blyde, jež je třetím největším na světě a dále Boží okno, které nabízí jednu z nejkrásnějších vyhlídek na závratně vysoké útesy padající dolů do stepi a obrovské zvířecí rezervace. Další zastávkou jsou Bourkeho šťastné jámy, které vznikly krouživými víry vody řeky Treur a Blyde.

3-4 den: Mpumalanga – Krüger-Nationalpark
Naší další zastávkou je světově proslulý Krugerův národní park, největší v Jižní Africe.
Park nabízí jedno z nejrozmanitějších a nejzajímavějších pozorování divoké zvěře v Africe. Během intenzivních safari budeme mít výborné příležitosti shlédnout antilopy, lvy, nosorožce, slony, leopardy, buvoly a dalších volně žijících zvěř. Brzké ranní a odpolední safari nás dostanou do blízkosti zvířat.

5 den: Kruger-Nationalpark – Swasiland
Přes hranici přejedeme do krásné horské scenérie království Svazijsko, druhý nejmenší stát na africkém kontinentu. Cílem je nedotčené přírodní rezervace Malolotja, která hraničí s Dračími horami. Rezervace nabízí širokou škálu rostlin a živočichů a změnu scenérie z pastvin do husté buše a vlhkých zelených lesů. Po cestě objevíme mnoho divokých květin a vzácných druhů ptáků. Vrcholem je 95 meter vysoký vodopád Malotoja.

6-7 den: Swasiland – Zululand
V dopoledních hodinách se projdeme přes tradiční řemeslný trh poblíž Mbabane. Poté se přesuneme do rezervace Mkuzi. Široká savana, otevřené louky, rašeliniště a suché lesy jsou domovem nosorožce černého, buvolů, slonů, žiraf, hrochů, zeber, pakoní, antilop, impal a dalších druhů. Navíc zde žije více než 400 druhů ptáků. Celodenní safari nám umožní prozkoumat tuto rezervaci a sledovat zvěř u pitných pramenů.

8-9 den: Zululand – Dračí hory
Dračí hory jsou úchvatnou neobydlenou divočinou plnou horských luk a lesů, vodopádů a řek a oblast uKhahlamba-Drakensberg-Park je součástí světového dědictví UNESCO. V této oblasti se také nachází NP Royal Natal a jeho Amfiteátr jež je jedním z nejpozoruhodnějších geografických rysů severu. K Ampfiteátru podnikneme lehkou pěší tůru.

10-11 den: Dračí hory – Lesotho
Červené pískovcové útesy národního parku Golden Gate Highlands nás zavedou do Lesotha - království v oblacích. Jeho malebná městečka a vesnice nán poskytnout příležitost pro zajímavé zastávky až do Malealea, kde budete bydlet příští dvě noci v horách. Druhý den stráváme s místními Basothy - horaly a jejich poníky a prozkoumáme velkolepé skalnaté krajiny pěšky. Poníci jsou používány Basothy po staletí k dopravě a jako nosiči.

12 den: Lesotho – Karoo
Opustíme krásy Lesotha a jeho vysočiny a přesuneme se do oblasti Karoo, polopouštní krajiny v centrální náhorní plošině v Jižní Africe. Region Karoo zabírá téměř třetina území Jižní Afriky a je známý pro své ovce, pštrosí farmy a mnoho stánků podél silnice.

13 den: Karoo - Addo sloní NP
Addo NP je unikátní přírodní oblast nabízející dobré životní podmínky zvěři. A proto zde žijí stáda slonů, lvy, buvoli a leopardi. Odpolední safari nám umožní shlédnout slony, černé nosorožce, lvy, buvoly a leopardy. Večer strávíme pozorováním zvěře u napajedla.

14-15 den: Addo sloní NP - Tsitsikamma NP
Další zastávkou na cestě je Tsitsikamma národní park. 100 km dlouhé pobřeží s bujnou, stále zelenou vegetací v provincii Západní Kapsko. Cesty podél Storms River a skalnaté pobřeží je ideální pro pěší turistiku. Od července do listopadu zde můžeme pozorovat velryby a delfíny. Odvážní budou mít možnost si vyzkoušet nejvyšší bungee jump na světě z mostu Bloukrans.

16 den: Tsitsikamma NP - Overberg
Po návštěvě nádherné laguny, která se otevírá mezi dvěma vysokými vápencovými útesy zvanými Knysna hlavy, naše putování pokračuje na jih podél Zahradní cesty ve slavných vinařských oblastech.

17-18 den: Overberg - Kapské město
V dopoledních hodinách nás čeká návštěva vinných sklepů a degustace vína v Stellenbosch. Ve více než 120 vinařství se zde vyrábí jakostní víno určené nejen pro domácí trh ale i pro export.
Závěrečná čast slavné Zahradní cesty nás zavede do Kapského Města.
Navštívíme hlavní město s mnoha atrakcemi. V bezprostředním okolí se nachází Cape poloostrov, mys Dobré naděje a přístav v Hout Bay. Krásné pláže a V & A Waterfront zvou k odpočinku. Fakultativně návštěva Robben Islandu a ochutnávka místních specialit v jedné z mnoha restaurací.

19 den: Kapské město - ČR
Můžeme si udělat výšlap na Stolovou horu nebo jet lanovkou a obdivovat výhled na Table Bay a Kapské Město. V odpoledních hodinách si nakoupíme poslední suvenýry nebo se budeme věnovat relaxaci na pláži před odletem do ČR.

Charakteristika zájezdu

Doprava je zajištěna pronajatým vozidlem, které je k dispozici po celou dobu trvání zájezdu. Vozidlo řídí průvodce nebo místní řidič v případě safari nebo jiných exkurzí.
V programu jsou zařazeny pouze lehké treky, fyzicky nenáročné.
Zájezd realizujeme již ve skupince od 4 osob.
Tento, nebo obdobný zájezd pro Vás individuálně zajistíme v libovolném termínu, při libovolném počtu cestujících, třeba i pro dva.

Ubytování je zajištěno v penzionech se snídaní.

Stravování je se snídaní v penzionech. Po celou dobu zájezdu budeme mít možnost nákupu potravin nebo si zajít na večeři.

Cena zahrnuje:

 • Služby kvalifikovaného českého horského průvodce CK a místní průvodce v národních parcích
 • Dopravu pronajatým vozidlem
 • Letenka vč. všech poplatků Praha–Johannesburg/Johannesburg–Praha
 • Ubytování v penzionech se snídaní (2lůžkové pokoje)
 • Vstupné do NP a dalších lokalit, poplatky za všechny uvedené aktivity a výlety.
 • Informační materiály
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • Stravování mimo snídaně.
 • Spropitné.
 • Fakultativní aktivity.
 • Vstupy do památek a ostatních atrakcí cca 50 USD.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 10.200 Kč
CK Petr Till, CSA 10, 710 00 Ostrava Tel.  +420-602 527 391 pruvodce©petrtill.com
zajezdy jar