Jižní Dolomity via ferraty
via ferraty jižní dolomity
  Home O nás Zájezdy Informace Rezervace Kontakt
Hotelbus
cestování hotelbusem
Luxusní cestování a ubytování
zájezd hotelbusem
Parkovací místo v přírodě
vaření na zájezdu
Plná penze
Lago di Garda
lago di garda ferraty
Lago di Garda z Cima Capi
Rio Sallagoni
Rio Sallagoni ferrata
Dro
Pohled na městečko Dro
Arco
Arco
Lago di Ledro
Lago di Ledro
dolomity horsky pruvodce
S horským průvodcem

Lago di Garda Ferraty

Lago di Garda

Největší jezero Itálie Lago di Garda.

Lago di Garda Itálie

Typ: Horská turistika, via ferraty
Doprava: Hotelbus
Ubytování: Hotelbus
Strava: Plná penze
Nástup: Ostrava, Olomouc, Brno, Praha
nebo u Vás doma

Lago di Garda ferraty

Lago di Garda je největším jezerem Itálie. Jeho širší část na jihu je obklopena kopci morainic, které zůstaly po ústupu ledovce, zatímco úzká severní část je ohraničená horami, které tvoří Fjordy jež poskytují velmi mírné středomořské klima.
Sluncem protkaná krajina, mírné klima a bohatá vegetace - především olivovníky, citroníkové háje, palmy, cypřiše ale i kiwi navozují pocit klidu a pohody spolu s historickými a kulturními pamětihodnostmi. Není proto divu, že jezero Garda se řadí k nejvíce okouzlujícím v Itálii.
Přičteme li navíc i intenzivní barvu vody jezera Garda s výrazným odstínem modré a jeho křišťálovou průzračnost, dostaneme se k unikátnímu místu dovolené plné odpočinku, sportu, zábavy a vzrušení.

Jezero Garda je v celé Evropě také známé jako ráj sportovního lezení, horské turistiky a také cyklistiky. Jeho popularita spočívá v nepřeberném množství lezeckých stěn všech obtížností, horských a cyklistických tůr nejrůznějších délek a převýšení.

Následující program je předběžný. Zájezd via ferrata a turistika Lago di Garda je pořádán s horským průvodcem MŠMT ČR. Program jsme schopni operativně měnit v závislosti na počasí, fyzické kondici a přání skupiny.

1 den : ČR
Odjezd z Ostravy v 10.00, z Olomouce 12.00 z Brna 14.00 hod. a z Prahy 16.00. Příjezd do Itálie v pozdních večerních hodinách.

2 den: Fausto Susatti via ferrata
Od malebné vesnice Biacesa se vydáme na vrchol Cima Capi panoramatickou ferratou Fausto Susatti s výhledem na jezero Garda a poté okolo kostelu S.Giovanni na vrchol Rocca a zpět do vesnice.

TURISTIKA: Z Biacessa jihovýchodně vystoupáme k sedlu Bocca da Le 780m a dále k nejvyššímu bodu Cima della Nara 1376m. Odtud k Passo Rocchetta, významným hraničním přechodem z dob Rakousko-uherské monarchie. Zde se nám otevře severozápadní výhled na krajinu s Lago di Ledro. Následně okružní sestup zpět k výchozí vesnici Biacessa.

3 den: Monte Baldo
Lanovkou která vede k chatě Fiori del Baldo 1815m vystoupíme v mezistanici Malga Prada. Odtud se vydáme severně stezkou Sentiero Natura k vrcholu P. Telegrafo 2200m. Poté následuje nástup na ferratu Taccole v pohoří Monte Baldo. Jedná se o krátkou středně těžkou, ale dobře zajištěnou ferratu.
Po hřebenech Vetta delle Buse, Coal Santo se dostaneme zpět k horní stanici lanovky odkud sestoupíme k mezistanici Malga Prada.

TURISTIKA: Stejná trasa s vyjímkou ferraty, kterou obejdeme.

4 den: Rino Pisetta via ferrata
Via ferrata Rino Pisetta patří mezi obtížné a to zejména fyzicky. Ferrata nás dovede až k samotnému vrcholu Monte Garzolet 961m. Rino Pisetta via ferrata patří spíše mezi sportovní ferraty a je výzvou i pro zkušené horolezce.
Alternativně lehčí via ferrata Sentiero attrezzato Che Guevara.

TURISTIKA: Z města Sarche se vydáme okolo jezera Lago di Toblino ke hradu Toblino. Poté přes Val Busa po starobylé farmářské cestě k vrcholu Ranzo 746m. Odtud pak na vrchol Monte Garzolet 961m a zpět do Sarche 259m.

5 den: Rio Sallagoni via ferrata
Lehčí ale nadherná ferrata, která vede malebným údolím, kterým protíká řeka Sallagoni. Ferrata končí u zříceniny hrady Drena ze 14.století. Po prohlídce zříceniny hradu sestoupíme k parkovišti u vesnice Drena.

TURISTIKA: Výstup na nedaleký Dosso Grande 584m a Sentiero Maestra s nadhernými výhledy do údolí Sarca a na severní část jezera Lago di Garda. Sestupová cesta zpět nám umožní shlédnout pozůstatky bývalého kamenolomu.
Odjezd do ČR.

6 den: ČR
Příjezd v ranních hodinách do ČR.

Termíny zájezdu

TermínCenaUbytování StravaRezervace
6.5.2016 - 11.5.20168.900 KčHotelbusPlná penze
15.9 - 20.9.20168.900 KčHotelbusPlná penze

Doprava, ubytování a strava

Doprava je zajištěna komfortním hotelbusem.

Ubytování je zajištěno v hotelbusu.

Stravování je formou plné penze v Hotelbusu.

Cena zahrnuje:

Cena nezahrnuje:

  • Výdaje dle programu na lanovky cca 8-17EUR/jízda
Zeptejte se
informace-k-zájezdu


Tel.  602 527 391
CK Petr Till, CSA 10, 710 00 Ostrava Tel.  +420-602 527 391 pruvodce©petrtill.com
via ferrata cortina dolomity