Východní Dolomity via ferrata
Via ferrata cortina dolomity
  Home O nás Zájezdy Informace Rezervace Kontakt
Hotelbus
zájezd hotelbusem
Luxusní cestování a ubytování
vaření na zájezdu
Vaření na zájezdu
Dolomity
Vodopády fanes cortina dolomity
Vodopády Fanes
Via ferrata strobel dolomity
Via ferrata Strobel
Ferrata bovero cortina dolomity
Via ferrata Bovero
Col-rosa-cortina-dolomity
Vrchol Col Rosa
Ferrata ivana dibona cortina dolomity
Via ferrata Ivana Dibona
Tre cime dolomity
Tre Cime - tři věže
Pohori cristallo dolomity
Pohoří Cristallo
Lago di Garda horská turistika a via ferrata
Lago di Garda
Lago di Ledro horská turistika a via ferrata
Lago di Ledro

Východní a jižní Dolomity

Dolomity Horská Turistika
Dolomity horská turistika a via ferrata zájezd

Cortina d`Ampezzo
Sexten
Lago di Garda

Typ: Horská turistika a via ferrata
Doprava: Hotelbus
Ubytování: Hotelbus
Nástup: Ostrava, Olomouc, Brno, Praha
nebo u Vás doma

Dolomity ferratový zájezd

Zájezd via ferrata a horská turistika do Dolomitů nám umožní poznat tyto horské masivy.
Východní část Dolomit budeme poznávat via ferraty a horskou turistikou v okolí horského střediska Cortiny d` Ampezzo a jezera Lago di Misurina.

Cortina d`Ampezzo je právem nazývána královnou Dolomit. Je situována v malebném údolí v nadmořské výšce 1224m a je obklopena čtyřmi průsmyky. V roce 1956 byla Cortina hostitelem Olympijských her a zároveň nositelka Italské módy a stylu. Cortina d` Ampezzo je světově známá jako pořadatel mnoha sportovních ale i kulturních akcí. Je nositelkou dávných tradic které jsou dodnes dodržovány.

Via ferrátový a turistický zájezd do Cortiny nám umožní poznat krásy horského střediska a jejího okolí z nádherných až 3.000m vysokých majestátných vrcholů které jej obklopují.

Jižní část Dolomit nám zase přiblíží okolí jezera Lago di Garda s masivy Monte Baldo a Lago di Ledro.

Následující program je předběžný. Zájezd je pořádán s profesionálním horským průvodcem. Program jsme schopni operativně měnit v závislosti na počasí, fyzické kondici a přání skupiny.

1 den : ČR
Odjezd z ČR přes Rakousko. Příjezd do Itálie ve wečerních hodinách.

2 den: Vodopády Fanes
Přímo z místa kde budeme ubytováni poblíž Cortiny u nádherné řeky, vyrazíme na lehkou Ferratu k nádherným vodopádům Cascada de Fanes abychom si nacvičili základní pravidla na via ferratách.
TURISTIKA: Okružní tůra k vodopádům Cascada de Fanes a také Cascata Sbarco de Fanes ve výšce 1 700 m.

3 den: Via Ferrata Strobel
Přímo nad místem našeho ubytování se tyčí Punta Fiames v pohoří Pomagagnon na kterou nás zavede via ferrata Strobel do výšky 2100m a prudkým štěrkovým sestupem se dostaneme zpět k místu ubytování.
TURISTIKA: Vystoupáme po bývalé válečné cestě do soutěsky Forcella de Zumles 2 075 m. Odtud se vydáme na východ okolo celého pohoří Pomagagnon s nádhernými výhledy nejen na Cortinu d` Ampezzo ale i pohoří Cristallo.

4 den: Lago di Misurina
Vysokohorská tůra Sentiero Bonacossa nás dovede k via ferrata Merlone Ceria na Cima Cadini di Nord-Est plná strmých žebříků.
TURISTIKA: Ve skupině Cadini se necháme vyvést lanovkou k chatě Col de Varda 2128 m a odtud nádhernou vysokohorskou cestou - Sentiero Bonacossa opět sestoupíme k jezeru Misurina.

5 den: Tofana di Rozes
Na vrchol Tofana di Rozes, 3 225 m, vystoupíme po zajištěné cestě via ferrata G. Lipella. Jedná se o obtížnou exponovanou ferratu a to zejména v posledním úseku od Tre Dita.
TURISTIKA: Klasická okružní tůra okolo Tofana di Rozes, která nabízí neporovnatelné dojmy a fascinující obrazy velkolepé dolomitské krajiny.

6 den: Ferrata Ivana Dibona
Velmi známá ferrata, která nás historicky zavede do bojů první světové války. Na ferratu se vyvezeme lanovkou k Rifugio G.Lorenzi 3000m a odtud po krátkém výstupu budeme již teměř pořád sestupovat až ke spodní stanici lanovky Rio Gere.
TURISTIKA: Od sedla Tre Croci se vydáme jižně směrem k pohoří Gruppo Del Sorapiss k jezeru Lago Del Sorapis a odtud k chatě Faloria k horní stanici lanovky. Lanovkou pak zpět do Cortiny d` Ampezzo.
Alternativně lanovkou vyjedeme k Rif. Faloria - 2123m. Odtud výstup na Ponta Negra - 2847m k jezeru Lago di Sorapis a zpět k horní stanici lanovky. Jedná se o náročnější horský okruh po masivu Gruppo Del Sorapiss.

7 den: Rio Sallagoni via ferrata
Dopolední přejezd do oblasti Lago di Garda.
Nádherná ferrata Rio Sallagoni, vodoucí malebným údolím, kterým protíká řeka Sallagoni. Ferrata končí u zříceniny hrady Drena ze 14.století. Po prohlídce zříceniny hradu sestoupíme k parkovišti u vesnice Drena.
TURISTIKA: Výstup na nedaleký Dosso Grande 584m a Sentiero Maestra s nadhernými výhledy do údolí Sarca a na severní část jezera Lago di Garda. Sestupová cesta zpět nám umožní shlédnout pozůstatky bývalého kamenolomu.

8 den: Fausto Susatti via ferrata
Od malebné vesnice Biacesa se vydáme na vrchol Cima Capi panoramatickou ferratou Fausto Susatti s výhledem na jezero Garda a poté okolo kostelu S.Giovanni na vrchol Rocca a zpět do vesnice.
TURISTIKA: Z Biacessa jihovýchodně vystoupáme k sedlu Bocca da Le 780m a dále k nejvyššímu bodu Cima della Nara 1376m. Odtud k Passo Rocchetta, významným hraničním přechodem z dob Rakousko-uherské monarchie. Zde se nám otevře severozápadní výhled na krajinu s Lago di Ledro. Následně okružní sestup zpět k výchozí vesnici Biacessa.

9 den: Monte Baldo
Lanovkou která vede k chatě Fiori del Baldo 1815m vystoupíme v mezistanici Malga Prada. Odtud se vydáme severně stezkou Sentiero Natura k vrcholu P. Telegrafo 2200m. Poté následuje nástup na ferratu Taccole v pohoří Monte Baldo. Jedná se o krátkou středně těžkou, ale dobře zajištěnou ferratu.
Po hřebenech Vetta delle Buse, Coal Santo se dostaneme zpět k horní stanici lanovky odkud sestoupíme k mezistanici Malga Prada.
TURISTIKA: Stejná trasa s vyjímkou ferraty, kterou obejdeme.

10 den: ČR
Návrat do ČR v ranních hodinách.

Termíny zájezdu

TermínCenaUbytování StravaRezervace
13.5 - 23.5.201610.900 KčHotelbusPlná penze
15.9 - 25.9.201610.900 KčHotelbusPlná penze

Doprava, ubytování a strava

Doprava je zajištěna komfortním hotelbusem.

Ubytování je zajištěno v kempu Olympia v Cortina d‘ Ampezzo a v Torbole u Lago di Garda v hotelbusu.

Stravování je formou plné penze v hotelbusu.

Cena zahrnuje:

  • Služby horského průvodce
  • Dopravu komfortním hotelbusem
  • Ubytování v kempu v hotelbusu
  • Stravování - plná penze v hotelbusu
  • Informační materiály
  • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

  • Výdaje dle programu na lanovky cca 8-17EUR/jízda
  • Zapůjčení povinného vybavení na zajištěné cesty - via ferrata.
Zeptejte se
informace-k-zájezdu


Tel.  602 527 391
CK Petr Till, CSA 10, 710 00 Ostrava Tel.  +420-602 527 391 pruvodce©petrtill.com
Via ferrata cortina dolomity