východní Dolomity via ferrata
via ferrata cortina dolomity
  Home O nás Zájezdy Informace Rezervace Kontakt
Hotelbus
zájezd hotelbusem
Luxusní cestování a ubytování
vaření na zájezdu
Plná penze
Cortina d` Ampezzo
vodopády fanes cortina dolomity
Vodopády Fanes
via ferrata strobel dolomity
Via ferrata Strobel
ferrata bovero cortina dolomity
Via ferrata Bovero
col-rosa-cortina-dolomity
Vrchol Col Rosa
ferrata ivana dibona cortina dolomity
Via ferrata Ivana Dibona
tre cime dolomity
Tre Cime - tři věže
pohori cristallo dolomity
Pohoří Cristallo

Východní Dolomity
Itálie

Dolomity Horská Turistika
Dolomity via ferrata zájezd

Cortina d`Ampezzo
Sextens

Typ: Via ferrata a horská turistika
Doprava: Hotelbus
Ubytování: Hotelbus
Nástup: Ostrava, Olomouc, Brno, Praha
nebo u Vás doma

Dolomity via ferrata zájezdy

Cortina d`Ampezzo je právem nazývána královnou Dolomit. Je situována v malebném údolí v nadmořské výšce 1224m a je obklopena čtyřmi průsmyky. V roce 1956 byla Cortina hostitelem Olympijských her a zároveň nositelka Italské módy a stylu. Cortina d` Ampezzo je světově známá jako pořadatel mnoha sportovních ale i kulturních akcí. Je nositelkou dávných tradic které jsou dodnes dodržovány.

Via ferrátový a turistický zájezd do Cortiny nám umožní poznat krásy horského střediska a jejího okolí z nádherných až 3.000m vysokých majestátných vrcholů které jej obklopují.

Následující program je předběžný. Zájezd via ferrata do Dolomit do Cortiny d` Ampezzo je pořádán s profesionálním horským průvodcem MŠMT ČR. Program jsme schopni operativně měnit v závislosti na počasí, fyzické kondici a přání skupiny.

1 den : ČR
Odjezd z Ostravy v 10.00, z Olomouce 12.00 z Brna 14.00 hod. z Prahy 16.00 hod. Příjezd do Itálie v pozdních večerních hodinách.

2 den: Vodopády Fanes
Přímo z místa kde budeme ubytováni poblíž Cortiny u nádherné řeky, vyrazíme na lehkou ferratu k nádherným vodopádům Cascada de Fanes abychom si nacvičili základní pravidla na via ferratách.
TURISTIKA: Okružní tůra k vodopádům Cascada de Fanes a také Cascata Sbarco de Fanes ve výšce 1 700 m. Alternativně okružní tůra k vodopádům kolem vrcholu Col Rosa.

3 den: Via Ferrata Strobel
Přímo nad místem našeho ubytování se tyčí Punta Fiames v pohoří Pomagagnon na kterou nás zavede via ferrata Strobel do výšky 2100m a prudkým štěrkovým sestupem se dostaneme zpět k místu ubytování.
TURISTIKA: Vystoupáme po bývalé válečné cestě do soutěsky Forcella de Zumles 2 075 m. Odtud se vydáme na východ okolo celého pohoří Pomagagnon s nádhernými výhledy nejen na Cortinu d` Ampezzo, ale i pohoří Cristallo.

4 den: Ferrata Ivana Dibona
Velmi známá ferrata, která nás historicky zavede do bojů první světové války. Na ferratu se vyvezeme lanovkou k Rifugio G.Lorenzi 3000m a odtud po krátkém výstupu budeme již teměř pořád sestupovat až ke spodní stanici lanovky Rio Gere.
TURISTIKA: Od sedla Tre Croci se vydáme jižně směrem k pohoří Gruppo Del Sorapiss k jezeru Lago Del Sorapis a odtud k chatě Faloria k horní stanici lanovky. Lanovkou pak zpět do Cortiny d` Ampezzo.
Alternativně lanovkou vyjedeme k Rif. Faloria - 2123m. Odtud výstup na Ponta Negra - 2847m k jezeru Lago di Sorapis a zpět k horní stanici lanovky. Jedná se o náročnější horský okruh po masivu Gruppo Del Sorapiss.

5 den: Lago di Misurina
Vysokohorská tůra Sentiero Bonacossa nás dovede k via ferrata Merlone Ceria na Cima Cadini di Nord-Est plná strmých žebříků.
TURISTIKA: Ve skupině Cadini se necháme vyvést lanovkou k chatě Col de Varda 2128 m a odtud nádhernou vysokohorskou cestou - Sentiero Bonacossa opět sestoupíme k jezeru Misurina.
Odjezd do ČR v odpoledních hodinách.

6 den: ČR
Návrat do ČR v ranních hodinách.

Termíny zájezdu

TermínCenaUbytování StravaRezervace
27.5 - 1.6.20167.900 KčHotelbusPlná penze
15.9 - 20.9.20167.900 KčHotelbusPlná penze

Doprava, ubytování a strava

Doprava je zajištěna komfortním hotelbusem - obytné auto.

Ubytování je zajištěno v kempu poblíž Cortina d` Ampezzo v hotelbusu.

Stravování je formou plné penze v hotelbusu.

Cena zahrnuje:

  • Služby kvalifikovaného horského průvodce
  • Dopravu komfortním hotelbusem
  • Ubytování v hotelbusu
  • Stravování - plná penze v hotelbusu
  • Informační materiály
  • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

CK Petr Till, CSA 10, 710 00 Ostrava Tel.  +420-602 527 391 pruvodce©petrtill.com
via ferrata cortina dolomity