Zájezd Srí Lanka
Srí Lanka poznávací zájezd na Silvestra
Cestování hotelbusem   Úvod Zájezdy Informace Rezervace O nás Kontakt
sri lanka navsteva skoly
Srí Lanka návštěva místní školy
sri lanka anglicka academie
Náš průvodce a učitel angličtiny
sri lanka bazar
Pouliční bazar s ovocem
sri-lanka-kuchyne
Kuchyně s otevřeným ohništěm
sri-lanka-cajove-plantaze
Vlakem čajovými plantážemi
sri-lanka-stupa-anuradhapura
Anuradhapura- stúpa
wilpattu safari
Wilpattu wild safari
wilpattu narodni park
NP Wilpattu - leopard
Sygiryi Pidurangala Rock
Sygiryi Pidurangala Rock
utulek slonu
Kandy - koupání slonů
sri lanka vareni ryze
Vaření rýže s místními obyvateli
tangalle plaz
Pláž Tangalle - odpočinek u moře

Silvestr na Srí Lance

sri lanka zajezd v malych skupinach
Cestování a zážitky v malých skupinách

To nejlepší ze Srí Lanky

Typ: Poznávací s turistikou
Počet: 2-6 osob
Doprava: Letecky
Ubytování: Penzion
Strava: Snídaně

Zážitkový zájezd na Silvestra na Srí Lanku s turistikou
pro malé skupinky.

Po celou dobu zájezdu včetně letu z Prahy a zpět s mezipřistáním v Dubaji, Vás bude doprovázet náš česky mluvící průvodce. Průvodce pracuje v létě mimo jiné i jako učitel angličtiny přímo na Srí Lance se znalostí místních poměrů a kultury.

Navíc máte výhodu cestování v malé skupince a tudíž se podíváte na místa a atrakce, které byste na běžných zájezdech neviděli.

V rámci programu poznávací zájezdy Srí Lanka, navštívíme nejlepší atrakce které Srí Lanka nabízí a podnikneme hodnotné tůry, výšlapy a výlety do okolí i s místními obyvateli.

Poznáme zvyky místních obyvatel včetně jejich náboženství.
Ochutnáme a naučíme se připravovat typickou srílanskou kuchyni. Seznámíme se s bazarovým prodejem ovoce, zeleniny a komodit, které jsou typické pro Srí Lanku.
Podíváme se do divoké přírody a budeme pozorovat volně žijící slony. Vychutnáme si večeři připravovanou místními obyvateli přímo pod hvězdnou oblohou v divoké přírodě. Vyzkoušíme si nocleh na tzv.treehouse, který slouží na přespání ve volné přírodě jako ochrana proti divoké zvěři a zejména nebezpečným, volně žijícím slonům.
Seznámíme se také s místními obyvateli a podíváme se do místní základní školy.
Projedeme se panoramatickým vlakem v oblasti čajových plantáží a seznamíme se s celým procesem pěstování a výroby čaje včetně ochutnávky různých druhů čaje.
Nevynecháme ani přímořské oblasti a odpočinkový pobyt u moře.

To nejlepší ze Srí Lanky na Silvestra

Následující program je předběžný a jsme schopni jej operativně měnit v závislosti na počasí, fyzické kondici a přání skupiny.

1. den: Praha - odlet
Seznámení se s našim českým průvodcem na letišti. Odlet z Prahy.

2. den: Negombo
Přílet na mezinárodní letiště Bandanaraike Colombo. Transport do města Negomba vzdáleného přibližně 10 km. Ubytování v hotelu v Negombu.

3. den: Anuradhapura
Po snídani následuje prohlídka místního rybářského přístavu a procházka po pláži s možností koupání. Přesun do města Anuradhapura vzdáleného 170 km s menšími zastávkami u pouličních bazarů a místních prodejců ovoce, zeleniny a srílanských specialit. Pěší prohlídka města a nové stúpy Sandahiru Seya, která je vysoká 85 metrů.

4. den: Národní park Wilpattu
Celodenní výlet do největšího národního parku na Srí Lance - Wilpattu. Ve Wilpattu žije 31 druhů savců, mezi nimiž se nacházejí i jedinci těsně před vymrěním. Bude následovat prohlídka parku s pozorováním slonů, opic, leopardů, krokodýlů, různých druhů ptáků a jiných volně žijících zvířat. Součástí prohlídky je oběd ve volné přírodě. Také se můžeme vykoupat v moři u Mannárského zálivu na severozápadní straně ostrova, kde najdeme pláž s částečně tmavě zbarveným pískem. Po výletě návrat na ubytování do Anuradhapury.

5. den: Mahawilachchiya - za srílanskou kulturou a životem místních obyvatel
Po snídani odjedeme do turisty neobjevené vesnice Mahawilachchiya, kde navštívíme v dopoledních hodinách místní veřejnou základní školu, kde se uskuteční seznámení s místním systémem výuky a dětmi. Dále se seznámíme se srílanskou kulturou a se životem místních obyvatel. Návštívíme kokosové plantáže. Odpoledne se projedeme na speciálních rybářských kánoích v místní vodní nádrži. Potom budeme pozorovat volně žijící slony. Následně se přesuneme do 170 km vzdáleného města Kandy, kde se ubytujeme.

6. den: Kandy
Po snídani se přesuneme k 10 km vzdálené Pidurangala Skále v oblasti Sygiryi. Výstup na skálu Pidurangala s výhledem na známou Sygiryiu. Následuje program v okolí Kandy, kdy navštívíme ajurvédské zahrady, sloní útulek, kde budeme mít možnost se na slonovi svézt či ho vykoupat a v neposlední řadě si prohlédneme Chrám posvátného zubu a nedaleké jezero. Následně se přesuneme do města Nuwara Eliya.

7. den: Nuwara Eliya
Po snídani se podíváme k vyhlídce a vodopádům Lovers Leap a pak se projdeme čajovými plantážemi, kde se setkáme se sběračkami čaje a můžeme si tento proces vyzkoušet. Poté se přesuneme vlakem do 60 km vzdáleného horského městečka Ella. Projdeme se krásným městečkem a potom nás bude čekat slavnostní silvestrovská hostina.

8. den: Ella - výrobna čaje
Po snídani navštívíme výrobnu čaje s dech beroucím výhledem na Ella Rock, Adamovu horu a město Ella. Dále si uděláme procházku k nejznámějšímu mostu na Srí Lance - Nine Arch Bridge.Odpoledne se přesuneme do přímořského města Tangalle.

9. den: Tangalle
Po snídani budeme relaxovat na pláži. Odpoledne se přesuneme do města Negombo, které je vzdálené 220 km.Večerní prohlídka obchůdků s místními tradičními výrobky a večeře v restauraci s nabídkou čerstvých ryb.

10. den: Negombo - odlet
Odlet zpět do Prahy.

Termíny zájezdu

Termín Cena + Letenka Rezervace
  25.12.2017 - 3.1.2018 29.900 Kč 18.000 Kč

Doprava, ubytování a strava

Doprava do Colomba a zpět do Prahy - je organizována letecky.
Na Srí Lance se budeme přepravovat osobním autem popřípadě minibusem.

Ubytování je zajištěno v penzionech se snídaní.

Stravování snídaně v penzionu.

Cena zahrnuje:

 • Dopravu osobním autem nebo minibusem na Srí Lance
 • Ubytování v penzionu
 • Stravování - snídaně v penzionu
 • Služby našeho českého kvalifikovaného průvodce se znalostí místní kultury na Srí lance
 • Vstupy do památek, objektů a národních parků
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • Letenku Praha - Colombo a zpět v ceně cca 18.000,- Kč v případě včasného zakoupení
 • Vízum na Srí Lanku cca 35,- USD
 • Stravování mimo snídani
 • Spropitné pro řidiče a místní průvodce
 • Cestovní pojištění a pojištění léčebných výloh
CK Petr Till, CSA 10, 710 00 Ostrava Tel.  +420 602 527 391 pruvodce©petrtill.com
Letecký zájezd na Srí Lanku