Zájezd Maroko
maroko-poznavaci-zajezd
  Home O nás Zájezdy Informace Rezervace Kontakt
 
Zájezdy
Horská Turistika
Via Ferraty
Poznávací
Lyžování
 

Hotelbus
Zájezd hotelbusem
Luxusní cestování a ubytování
Maroko
maroko-bazar
Marrákeš - bazar
maroko-erg-chebbi
Sahara Erg Chebbi
prusmyk-tizi-n-tichka
Průsmyk Tizi n Tichka
vodopady-ouzoud
Ouzoud vodopády
sahara
Poušť Sahara
maroko-pohori-vysoky-atlas
Pohoří Vysoký atlas

M A R O K O

maroko-poznavaci-zajezd
Maroko zájezd s turistikou.

Maroko, Španělsko, Gibraltar

Typ: Poznávací s turistikou
Počet účastníků: 4-5 osob
Doprava: Hotelbus
Ubytování: Hotelbus
Nástup: Ostrava, Olomouc, Brno, Praha
nebo u Vás doma
TermínDopravaStravaCenaRezervace
29.4 - 18.5.2016HotelbusPlná penze32.200 Kč

Maroko poznávací zájezd s turistikou
P O P I S

Poznávací zájezd do země odlišné kultury, náboženství, architektury a přírody. Společně navštívíme královská města Fés a Marrakesch, Cedrové lesy a berberské vesnice ve Středním Atlasu, vysokohorská sedla a kaňony Vysokého Atlasu, saharské duny, a Antické i islámské památky.
Při cestě Španělskem navštívíme Barcelonu a také poznáme poznáme krásu španělské Andalusie se známým historickým městem Granadou a Malagou.

Maroko zájezd s turistikou
P R O G R A M

Následující program je předběžný. Zájezd je pořádán pro velmi malou skupinku max.5ti osob s horským průvodcem. Program jsme schopni operativně měnit v závislosti na počasí, fyzické kondici a přání skupiny.

1 den : ČR - Itálie
Odjezd z nástupního místa (u Vás doma) v ČR přes Rakousko do Itálie.

2 den: Monte Carlo, Nice, Marseille
Pojedeme Itálií a Francií přes Azurové pobřeží kolem Monte Carla, Nice a Cannes do Marseille.

3 den: Barcelona
Prohlídka historické i novodobé části nejznámějšího španělského města – procházka kolem Gaudího Sagrada Familia, olympijský areál, a gotická Barcelona, třída Ramblas). Odpoledne pokračování na jih Španělska.

4 den: Granada
Granada je jedno z nejkrásnějších měst Španělska rozkládající se na úpatí nejvyššího španělského pohoří Sierra Nevada. Prohlédneme si historické centrum, katedrálu ...

5 den: Gibraltarský průplav
V ranních hodinách odplujeme z Algeciras do Afriky. Čeká nás plavba Gibraltarským průplavem do přístavu CEUTY. Přejezd hranice do Maroka, cesta přes Chechaouen do Fés kde si prohlédneme největší marocké medíny, řemeslnické dílny a obchody, barvírny, koželužny, souky, brána Boujeloud, Královský palác a saadská pevnost Borj Sud

6 den: Volubilis, Meknés
Volubilis - antická perla v Maroku. Najdeme zde pozůstatky římské kultury, rozvalené kameny římských vil, sloupy domů... V Meknés si prohlédneme nejmohutnější pevnost severní Afriky, s trojitými hradbami jež jsou dílem vládce druhé dynastie Moulay Ismail. Symbolem města se stala obrovská brána v hradbách – Bab el-Masour.

7 den: Erfoud
Město je charakteristické budovami z červené hlíny. Jeho okolí nabízí úžasné scenérie. Cesta do Er-Rachidia, lemována starobylými berberskými pevnostmi a krásnými palmovými háji, vojenské pevnosti Borj-Est, kde sídlila francouzská cizinecká legie.

8 den: Merzouga
Průjezd Vysokým Atlasem s cedrovými lesy, kaňon řeky Zíz, oázy na okraji Sahary až do města Merzouga s proslulými písečnými dunami Erg Chebi. V okolí můžeme pozorovat typické pouštní ptáky. Nepř. drop arabský a obojkový, stepokur korunkový, výr bledý, lelek egyptský a vrabec pustinný.
Možnost výletu na velbloudech s přenocováním v poušti.

9 den: Soutěska Tondra
Tvoří ji masivní puklina v náhorní plošině, kde vyvěrá křišťálově čistá řeka Todra. V nejužším místě soutěsky se stěny kaňonu tyčí až do výše 300 metrů. Zde nás ohromí její scenérie. Pozorovat můžete zdejší bohatou živočišnou říši. Žijí zde kolonie několika druhů žab, zemní veverky a mnoho druhů ptáků. Nejpůsobivější je posledních 600 metrů soutěsky, kde se kaňon zužuje.

10 den: Údolí řeky Dadés
Údolí řeky Dades, s palmami a ovocnými sady a nádhernou přírodou znamená nezapomenutelný zážitek. Toto místo patří k těm nejkrásnějším v celém Maroku se svými pevnosti, typickou marockou architekturou, berberskými vesnicemi, malebnými útesy i magickou krajinou. Oázy jsou v přímém kontrastu k okolním horám se zvětralými červenými skalami. Tyto rudé skály dostaly příhodný název „mozek Atlasu“.

11 den: Ouarzazate
Ouarzazate patří mezi nejdůležitější města na jihu Maroka. Město různých kultur a uměleckých tradic. Leží uprostřed pouště a stalo se výchozím místem pro výlety do oázy. Nedaleko od města leží Ait Benhaddou, jedna z nejkrásnějších vesnic pohoří Atlas s nádhernou medínou. Točilo se zde mnoho hollywoodských filmů, například Ježíš Nazaretský.

12 den: Průsmyk Tizi–n–Tichka
Průsmyk Tizi-n-Tichka se nachází ve výšce 2260 metrů a nabízí překrásné výhledy na zasněžené vrcholy Vysokého Atlasu. Je také nejvyšším silničním průsmykem v Maroku. Vede k němu klikatá, dlouhá silnice, lemovaná obydlími. Místní obyvatelé zde nabízí ke koupi polodrahokamy a množství různého dalšího zboží. Průsmyk nabízí fascinující výhledy na Vysoký Atlas přejezdem z rozpálené pouště přímo do zasněžených a zamrzlých hor.

13 den: Vodopády Ouzoud
Jsou třístupňové a voda padá z výšky 110 metrů, což vytváří překrásnou podívanou. Projdeme se po stezce až k jeskyním a soutěskám al-Abíd, krásné místo pro osvěžení, koupání a odpočinek. Přejezd Vysokého Atlasu.

14 den: Marrákeš
Toto královské město patří k nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším turistickým místům Maroka. Je jedním z nejvýznamnějších měst marockého jihu a je třetím největším městem dnešního Maroka. Zde shlédneme honosné paláce nebo mešitu Koutoubia s minaretem, vysokým téměř osmdesát metrů. Tato mešita je považována za nejdokonalejší islámskou stavbu v severní Africe. Zajímavé je i náměstí Jemaa El Fna, kde každý večer baví turisty zaklínači hadů a různí kumštýři.

15 den: Casablanca
Velké množství bulvárů, barů a značkových obchodů s pestrou směsí architektury. Budeme obdivovat moderní stavby, koloniální budovy ve stylu art deco, ale i stavby typické marocké architektury včetně místní mešity Hassana II. jež je největší mešitou v Maroku a jednou z největších na světě. Mešitu mohou navštívit i nemuslimové..

16 den: Rabat
Shlédneme moderní evropskou architekturu, ale i staré stavby, vládní paláce, vilovou čtvrť Ville Nouvelle, přepychovou Avenue Mohammada V., hradbami obehnanou medínu a původní čtvrť Kasba Oudaia. Nové město obklopují hradby a mnohé městské čtvrtě se chlubí bohatou minulostí.
Ceuta – trajekt do Evropy.

17 den: Malaga
Malaga krátká zastavka a pokračování cesty Španělskem.

18 den: Tarragona
Tarragona - UNESCO, také krátká zastávka v historicky zajímavém městě s katedrálou, kyklopskými hradby a římským amfiteátrem. Pokračování cesty Španělskem přes Francie a Švýcarsko do Ženevy.

19 den: Ženeva
Krátká prohlídka Ženevy a pokračování cesty přes Německo do ČR.

20 den: ČR
Návrat do ČR v pozdních hodinách.

Doprava, ubytování a strava

Doprava je zajištěna komfortním hotelbusem.

Ubytování je zajištěno v hotelbusu.

Stravování formou plné penze v hotelbusu.

Cena zahrnuje:

  • Služby kvalifikovaného horského průvodce
  • Dopravu komfortním hotelbusem pro 6 osob
  • Ubytování v hotelbusu
  • Stravování - plná penze v hotelbusu
  • Informační materiály
  • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

  • Vstupy do památek a objektů, národních parků
  • Balené nápoje
  • Cestovní pojištění a pojištění léčebných výloh
Zeptejte se
informace-k-zájezdu


Tel.  602 527 391
CK Petr Till, CSA 10, 710 00 Ostrava Tel.  +420 602 527 391 pruvodce©petrtill.com
Zermatt