Zájezd Srí Lanka
sri lanka poznavaci zajezd
Cestování hotelbusem   Úvod Zájezdy Informace Rezervace O nás Kontakt
sri lanka navsteva skoly
Srí Lanka návštěva místní školy
sri lanka anglicka academie
Náš průvodce a učitel angličtiny
sri lanka bazar
Pouliční bazar s ovocem
sri-lanka-kuchyne
Kuchyně s otevřeným ohništěm
sri-lanka-cajove-plantaze
Vlakem čajovými plantážemi
sri-lanka-stupa-anuradhapura
Anuradhapura- stúpa
wilpattu safari
Wilpattu wild safari
wilpattu narodni park
NP Wilpattu - leopard
Sygiryi Pidurangala Rock
Sygiryi Pidurangala Rock
Nine Arch Bridge Sri Lanka Ella
Nine Arch Bridge v Ella
utulek slonu
Kandy - koupání slonů
treehouse sri lanka
Treehouse v divoké přírodě
sri lanka vareni ryze
Vaření rýže s místními obyvateli
tangalle plaz
Pláž Tangalle - odpočinek u moře

Srí Lanka - 2018

sri lanka zajezd v malych skupinach
Cestování a zážitky v malých skupinách

To nejlepší ze Srí Lanky

Typ: Poznávací s turistikou
Počet: 2-6 osob
Doprava: Letecky
Ubytování: Penzion/Apartmán
Strava: Snídaně

Zážitkový zájezd Srí Lanka s turistikou
pro malé skupinky.

Po celou dobu zájezdu Vás bude doprovázet náš česky mluvící průvodce. Průvodce pracuje mimo jiné i jako učitel angličtiny přímo na Srí Lance se znalostí místních poměrů a kultury.

Navíc máte výhodu cestování v malé skupince a tudíž se podíváte na místa a atrakce, které byste na běžných zájezdech neviděli.

V rámci programu poznávací zájezdy Srí Lanka, navštívíme nejlepší atrakce které Srí Lanka nabízí a podnikneme hodnotné tůry, výšlapy a výlety do okolí i s místními obyvateli.

Poznáme zvyky místních obyvatel včetně jejich náboženství.
Ochutnáme a naučíme se připravovat typickou srílanskou kuchyni. Seznámíme se s bazarovým prodejem ovoce, zeleniny a komodit, které jsou typické pro Srí Lanku.
Podíváme se do divoké přírody a budeme pozorovat volně žijící slony. Vychutnáme si večeři připravovanou místními obyvateli přímo pod hvězdnou oblohou v divoké přírodě. Vyzkoušíme si nocleh na tzv.treehouse, který slouží na přespání ve volné přírodě jako ochrana proti divoké zvěři a zejména nebezpečným, volně žijícím slonům.
Seznámíme se také s místními obyvateli a podíváme se do místní základní školy.
Projedeme se panoramatickým vlakem v oblasti čajových plantáží a seznamíme se s celým procesem pěstování a výroby čaje včetně ochutnávky různých druhů čaje.
Nevynecháme ani přímořské oblasti a odpočinkový pobyt u moře.

To nejlepší ze Srí Lanky

Následující program je předběžný a jsme schopni jej operativně měnit v závislosti na počasí, fyzické kondici a přání skupiny.

1. den: Letecky do Colomba
Přílet na mezinárodní letiště Bandanaraike Colombo. Seznámení se s našim českým průvodcem na letišti a následný transport do města Negomba vzdáleného přibližně 10 km. Ubytování v hotelu v Negombu. Večerní prohlídka obchůdků s místními tradičními výrobky a večeře v restauraci s nabídkou čerstvých ryb.

2. den: Negombo
Po snídani následuje prohlídka místního rybářského přístavu a procházka po pláži s možností koupání. Přesun do města Anuradhapura vzdáleného 170 km s menšími zastávkami u pouličních bazarů a místních prodejců ovoce, zeleniny a srílanských specialit. Pěší prohlídka města a nové stúpy Sandahiru Seya, která je vysoká 85 metrů.

3. den: Anuradhapura
Po snídani se vydáme do historické části města, kde navštívíme anuradhapurské památky, které jsou zapsané na Seznamu UNESCO. Navštívíme Srí Maha Bodhi - posvátný strom bódhi, dagobu Jetavanarama, dagobu Mirisavatiya, skalní chrám Isurumuniya Vihara, kde spatříme ve skále hejno netopýrů. Zastavíme se u Twin Pond a u trosek klášterní školy z 9. století, kde uvidíme Měsíční kámen. Po prohlídce památek se přesuneme k místnímu jezeru uprostřed historického centra města, u kterého si vychutnáme piknik.

4. den: Národní park Wilpattu
Celodenní výlet do největšího národního parku na Srí Lance - Wilpattu. Ve Wilpattu žije 31 druhů savců, mezi nimiž se nacházejí i jedinci těsně před vymrěním. Bude následovat prohlídka parku s pozorováním slonů, opic, leopardů, krokodýlů, různých druhů ptáků a jiných volně žijících zvířat. Součástí prohlídky je oběd ve volné přírodě. Také se můžeme vykoupat v moři u Mannárského zálivu na severozápadní straně ostrova, kde najdeme pláž s částečně tmavě zbarveným pískem. Po výletě návrat na ubytování do Anuradhapury.

5. den: Mahawilachchiya - za srílanskou kulturou a životem místních obyvatel
Po snídani odjedeme do turisty neobjevené vesnice Mahawilachchiya, kde navštívíme v dopoledních hodinách místní veřejnou základní školu, kde se uskuteční seznámení s místním systémem výuky a dětmi. Dále se seznámíme se srílanskou kulturou a se životem místních obyvatel. Návštívíme kokosové plantáže. Odpoledne se projedeme na speciálních rybářských kánoích v místní vodní nádrži. Potom budeme pozorovat volně žijící slony. Odpoledne se přesuneme zpět do vesnice Mahawilachchiya, kde se podíváme na místní rodinnou farmu chilli a dýní, nahlédneme do tajů tradiční, místní kuchyně připravované na ohni. Společně povečeříme s rodinou z vesnice pod hvězdami a přespíme v korunách stromu na tzv. treehouse v divoké přírodě kde se pohybují volně žijící sloni.

6. den: Tantirimale - rozlehlý skalní chrám
Po snídáni se přesuneme do nedaleké vesnice Tantirimale, kde si prohlédneme rozlehlý skalní chrám a vykoupeme se s místními obyvateli v osvěžující řece. Následně se přesuneme k 110 km vzdálené Pidurangala Skále v oblasti Sygiryi. Výstup na skálu Pidurangala s výhledem na známou Sygiryiu. Potom se přesuneme do 100 km vzdáleného města Kandy.

7. den: Kandy
Po snídani následuje program v okolí Kandy, kdy navštívíme ajurvédské zahrady, sloní útulek, kde budeme mít možnost se na slonovi svézt či ho vykoupat, navštívíme královskou botanickou zahradu a v neposlední řadě si prohlédneme Chrám posvátného zubu a nedaleké jezero. Následně se přesuneme do města Nuwara Eliya.

8. den: Nuwara Eliya - procházka čajovými plantážemi
Po snídani se podíváme k vyhlídce a vodopádům Lovers Leap a pak se projdeme čajovými plantážemi, kde se setkáme se sběračkami čaje a můžeme si tento proces vyzkoušet. Prohlédneme si malou jahodovou farmu a buddhistický chrám. Následně se přesuneme vlakem do 60 km vzdáleného horského městečka Ella.

9. den: Ella - výstup na Adamovu horu
Po snídani ve městě Ella výjdeme na Adamovu horu (popřípadě na Ella Rock). Večer se projdeme krásným městečkem.

10. den: Ella - výrobna čaje
Po snídani navštívíme výrobnu čaje s dech beroucím výhledem na Ella Rock, Adamovu horu a město Ella. Dále si uděláme procházku k nejznámějšímu mostu na Srí Lance - Nine Arch Bridge.

11. den: Sinharádža - deštný prales
Nedotcený deštný prales s rozmanitou flórou a faunou. Je označován za jeden z přírodních skvostů tohoto ostrova. Tato biologicky unikátní krajina se tak stala prvním chráněným přírodním dědictvím Srí Lanky a je zařazena mezi památky UNESCO. S místním průvodcem se vydáme do srdce deštného pralesa k pozorování ptáků, opic, žab a volně žijících živočichů. Přesun do přímořského města Tangalle.

12. den: Tangalle - laguna
Po snídani si uděláme procházku k laguně. Navštívíme místní trh s kořením, ovocem a zeleninou. Odpoledne si odpočineme na pláži. Po večeři se vydáme s místními rybáři na noční rybolov.

13. den: Negombo - odlet
Po snídani se přesuneme do města Negombo, které je vzdálené 220 km. Individuální odlet do cílové destinace.

Termíny zájezdu

Termín Cena + Letenka Rezervace
  3.3 - 15.3.2018 29.900 Kč 14.000 Kč
  17.3 - 29.3.2018 29.900 Kč 14.000 Kč
  31.3 - 10.4.2018 29.900 Kč 14.000 Kč
  12.4 - 24.4.2018 29.900 Kč 14.000 Kč
  7.7 - 19.7.2018 29.900 Kč 14.000 Kč
  21.7 - 2.8.2018 29.900 Kč 14.000 Kč
  4.8 - 16.8.2018 29.900 Kč 14.000 Kč
  8.9 - 20.9.2018 29.900 Kč 14.000 Kč
  22.9 - 4.10.2018 29.900 Kč 14.000 Kč
  6.10 - 18.10.2018 29.900 Kč 14.000 Kč

Doprava, ubytování a strava

Doprava do Colomba a zpět do Prahy - letiště Václava Havla nebo letiště dle vlastního výběru je organizována letecky.
Na Srí Lance se budeme přepravovat osobním autem popřípadě minibusem.

Ubytování je zajištěno v penzionech nebo apartmánech.

Stravování snídaně v penzionu.

Cena zahrnuje:

 • Dopravu osobním autem nebo minibusem na Srí Lance
 • Ubytování v penzionu nebo apartmánu
 • Stravování - snídaně v penzionu
 • Služby našeho českého kvalifikovaného průvodce se znalostí místní kultury pracující na Srí lance
 • Vstupy do památek, objektů a národních parků
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • Letenku Praha - Colombo a zpět v ceně cca 14.000,- Kč v případě včasného zakoupení
 • Vízum na Srí Lanku cca 35,- USD
 • Stravování mimo snídani
 • Spropitné pro řidiče a místní průvodce
 • Cestovní pojištění a pojištění léčebných výloh
CK Petr Till, CSA 10, 710 00 Ostrava Tel.  +420 602 527 391 pruvodce©petrtill.com
Letecký zájezd na Srí Lanku