Zájezd Nordkapp
Nordkapp zájezd
Cestování hotelbusem   Úvod Zájezdy Informace Rezervace O nás Kontakt
Zájezd hotelbusem
Luxusní cestování a ubytování
Oslo Vigeland park
Oslo - Vigeland Park
Lillehammer - Olympiapark
Lillehammer - Olympiapark
Gjendesheim - jezero Gjende
Gjendesheim - jezero Gjende
Ridderspranget vodopády
Ridderspranget vodopády
Cesta Trólů
Trollstigen cesta Trólů
Jostedalsbreen ledovec
Jostedalsbreen ledovec

NORDKAPP

Zájezd Nordkapp
Zájezd Nordkapp

Nordkapp

Typ: Poznávací zájezd
Počet : Max. 5 osob
Doprava: Náš Hotelbus v Norsku
Letenka zpět Oslo-Praha v ceně
Ubytování: Hotelbus
Strava: Plná penze
Nástup: Ostrava, Olomouc, Brno, Praha

Poznávací zájezd na Nordkapp

Naším hotelbusem se vydáme hodně daleko až na Nordkapp, tedy nejsevernější bod Evropy. Na cestě po Skandinávii si prohlédneme hlavní město Švédska Stockholm, polární kruh s „domem Santa Clause a projedeme se oblastí severního Finska kolem jezera Inari. Navštívíme severský přístav Narvik i Trondheim. Pozadu nezůstanou ani Lofoty s překrásnými scenériemi včetně Lillehammeru a Osla.

Norsko je bezesporu jednou z nejhezčích zemí. Norsko je dobře známé svými úžasnými a rozmanitými scenériemi. Fjordy na západě Norska jsou dlouhé úzké zátoky, lemované po obou stranách vysokými horami, kde moře proniká hluboko do vnitrozemí. Drtivá většina Norska je skalnatá poušť která byla vyhlášena za národní parky a i mimo ně, je zde hodně nedotčené přírody.
Členitá krajina byla vytvořena již v době ledové a vyznačuje se zalesněnými kopci a údolími, horami, vodopády a dlouhými pobřežimi s fjordy. Nejvyšší horou Norska je Galdhopiggen, 2469 m v Jotunheimenu, která leží mezi Oslem a Trondheimem. Nalezneme zde také největší vodopády na světě zejména v horské oblasti západních fjordů.

Zájezd Nordkapp je pořádán pro velmi malou skupinku max.5ti osob s horským průvodcem.

Následující program je předběžný. Program jsme schopni operativně měnit v závislosti na počasí, fyzické kondici a přání skupiny.

1 den : ČR - Rostock
Odjezd z nástupního místa (u Vás doma) v ČR do Německa. Zastávka v městě ROSTOCK a přejezd do přístavu v Rostocku na trajekt a noční plavba do Trelleborgu.

2 den: Trelleborg – Stockholm
Naše příští zastávka bude v idylickém městečku Gränna místo s typickými domy a vůní cukru. Ve večerních hodinách pak přijedem do Stockholmu hlavního města Švédského království.

3 den: Stockholm – Ramvik
Po dvou hodinách ranní jízdy nás čeká prohlídka městečka Uppsala, čtvrtého největšího města ve Švédsku. Shlédneme místní univerzitu a katedrálu, údajně největší a nejvyšší ve Skandinávii, se spoustou skvělých detailů.
Naším dalsím cílem je nyní oblast kolem Sundsvall, Ramvik. Krásné městečko přímo u jezera s vlastním přístavištěm a plaváním.

4 den: Ramvik – Haparanda
Dnes nás čeká dlouhá cesta na sever na hranice Finska . Městečko Haparanda u řeky Torne s divokými peřejemi. Řeka zde také představuje hranici Finska. Po cestě uděláme zastávku v městě Umea.

5 - 7 den: Rovaniemi
Přejedeme přes Polární kruh a zastavíme se u jezera Inari, které je posvátné jezero Laponců. Projedeme Laponskem na Nordkapp a překročíme hranice směrem do Norska. Strávíme půlnoc na nejsevernějším bodě Evropy.

8 - 10 den: Alta
Alta je známá svými skalními malbami z doby kamenné. Přesun do Narviku jež je nejsevernějším norským námořním přístavem. Navštívíme nádherné souostroví Lofoty s rybářskými vesničkami a okouzlující přírodní scenerií a překročíme polární kruh.

11 - 12 den: Svartisen - Trondheim
Ve Svartisenu podnikneme fakultativní výlet lodí společně s pěší turistikou. Příjezd do Trondheimu jež je starobylé město s nejseverněji položenou kamennou katedrálou.

13 den: Valldal - Cesta trólů
Klikatá cesta Trólů s převýšení 900m lemující 183m vysoký vodopád Stingfossen s horským sedlem Trolstingen nabízejícím nádherné pohledy do údolí. Jedná se o jednu z nejpopulárnějších atrakcí v Norsku.

14 den: Geiranger fjord a Orlí cesta
Nádherné vyhlídky na Geiranger fjord a cestu Orneveggan - Orlí cesta. Přejezd na Dalsnibba vyhlídku údolím Otta s vodopády Polfoss a Donfoss. Geirangerfjord je na seznamu UNESCO s vodopádem Sedm Sester a je nominován na nový div světa.

15 den: Gjendesheim - ledovcové jezero Gjende
Populární výšlap v okolí jezera Gjende s možností plavby po jezeře. Alternativně tůra po hřebeni BESSEGGEN s nádhernými výhledy na jezera BESSVATNET a GJENDE odkud vytéká řeka SJOA, na které si můžeme vyzkoušet rafting.

16 den: Oslo
Prohlídka hlavního města Norska. Třída Karl-Johanns Gate, Vigeland Park, museum Vikingských lodí(Vikingskiphuset), Národní galerie (Nasjonalgalleriet), Královský palác, Oscarsborg hradby, museum lodí Fram ...Odjezd na letiště Gardermoen a odlet do ČR.

Termíny zájezdu

TermínDopravaCenaRezervace
13.6 - 28.6.2016Hotelbus / Letecky zpět37.900 Kč

Doprava, ubytování a strava

Doprava je zajištěna komfortním hotelbusem.

Ubytování je zajištěno v hotelbusu.

Stravování formou plné penze v hotelbusu.

Cena zahrnuje:

  • Letenku Oslo - Praha
  • Dopravu komfortním hotelbusem pro 6 osob
  • Ubytování v hotelbusu
  • Stravování - plná penze v hotelbusu
  • Služby kvalifikovaného horského průvodce
  • Informační materiály
  • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

  • Vstupy do památek a objektů, národních parků
  • Balené nápoje, ovoce, zeleninu a sladkosti...
  • Cestovní pojištění a pojištění léčebných výloh
CK Petr Till, CSA 10, 710 00 Ostrava Tel.  +420-602 527 391 pruvodce©petrtill.com
Zájezd na Nordkapp